




















La Laiterie
Boerderij Hawières is een vrijstaande, traditionele boerderij, gelegen op 185 meter hoogte met een prachtig uitzicht over het rivierdal van de Berwinne en de bossen, weilanden en boomgaarden van het Land van Herve. De boerderij ligt aan een doodlopend weggetje te midden van 16 hectares glooiende weilanden en bosschages waar schapen, paarden en koeien grazen. Biologisch is al meer dan 20 jaar een vanzelfsprekendheid. Er wordt verantwoord omgegaan met energie en grondstoffen en er wordt gestreefd naar een eerlijke ecologische voetafdruk. Respect voor dier en milieu en behoud van landschap en biodiversiteit staan hoog in ons vaandel. Wij willen de bijzondere sfeer van deze plek graag met onze gasten delen.
Appartement la Laiterie met bijbehorende tuin en terras biedt veel privacy tijdens uw verblijf op de boerderij. Aan de andere kant zijn er volop mogelijkheden om de boerderij te beleven en zelfs om mee te doen met de werkzaamheden. Vooral kinderen vinden dat vaak leuk. Het appartement is eenvoudig, maar authentiek en compleet ingericht. Er is een keuken met eethoek, douche en toilet, een ouderslaapkamer en een kinderslaapkamer. Buiten beschikt u over een houten terras, met uitzicht over de bij de boerderij behorende weilanden, heuvels, bossen en het dal van de Berwinne. Op de boerderij wordt vaak gekozen voor traditionele ontspanning: een goed boek, een gezelschapsspel, een avondwandeling, te midden van de schaapskudde de zonsondergang bewonderen. Of buiten bij een vuurtje, met een abdijbiertje, simpelweg genieten van de stilte en de sterren .... Vooral voor kinderen is er op een echte boerderij altijd wat te doen. Met de vele dieren is er elke dag wel weer wat nieuws te beleven. Speeltoestellen zijn er ook, maar de voorraadschuur blijft hun favoriete speelplek. Heeft u fietsen mee? U kunt ze droog stallen in de naastgelegen garage. Huisdieren meenemen? Graag even in overleg. Wilt u uw eigen paard meenemen? Dat kan, er zijn mogelijkheden voor stalling in box of weiland. De prijs is afhankelijk van uw wensen en in overleg. U kunt La Laiterie in de hoogseizoenmaanden juli en augustus alleen hele weken huren voor € 400 euro per week. De prijs is inclusief alles, ook onder andere beddengoed, maar behalve het gebruik van elektriciteit. In de omliggende maanden zijn de mogelijkheden en prijzen in overleg nader te bepalen.
U bevindt zich in de stedendriehoek Maastricht, Aken en Luik. Ook de gezellige stadjes Aubel en Visé, met hun weekmarkten en sfeervolle restaurantjes, liggen vlakbij. In het land van Herve is van alles te doen. Op de abdij met brouwerij van Val Dieu (1 km) kunt u een rondleiding krijgen. Op zondag en dinsdag is er een streekmarkt in Aubel (5 km). De steenkolenmijn van Blegny (5 km) is een aanrader. U gaat echt ondergronds met een originele mijnwerkerslift. De boerderij ligt direct aan het wandelpad GR563, de route brengt u te voet door de weilanden binnen 15 minuten naar de abdij van Val Dieu. Voor waterplezier gaat u de grens over naar Gulpen met subtropisch zwemparadijs Mosaqua (20 km) of Maastricht met recreatiepark Fun Valley (15 km).
General information
Languages spoken
Selfcatering housingunit
Food
Facilities
Campfire/barbecue
Tours of the farm
Participation in daily farm-activities possible
Facilities and activities in the surroundings (< 15 km)
Marked trails
Horseriding
Open-air swimming pool
Indoor swimming pool
Children
Small live stock for children
Participation in daily farm-activities possible
Playground
Indoor playroom
Highchair
Cot
Special target groups
not allowed to smoke in the rooms
Pets allowed if agreed upon
Landscape characteristics
Forest and/or moorland, mixed agricultural
Hilly scenery
Farm production
A part-time farm
Organic or biodynamic farm
Pastural agriculture, Stock breeding